Startujemy z Nauką na Szlaku – czas na inspirujące wykłady na Szlaku Pracy Organicznej!

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Pałac w Turwi zapraszają na cykl wykładów „Nauka na Szlaku”. To idealna szansa, by zdobyć nową wiedzę i odwiedzić urokliwe miasto Kościan!

Pierwszy wykład z serii „Wielkopolska Kolebką Polskiej Państwowości” zatytułowany „Jak powstało Państwo Piastów?” odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie, 30 lipca 2025 r. o godzinie 17:00. Wykład poprowadzą dwie wybitne postacie świata nauki: prof. dr hab. Hanna Kóćka-Krenz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz prof. dr hab. Marek Figlerowicz (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN).

To nie tylko spotkanie z historią – to również spojrzenie na początki państwowości z perspektywy biologii, archeologii i współczesnych metod naukowych. To temat pełen tajemnic, które warto poznać!

Kto wybiera się z nami na szlak?

Logotyp ICHB PAN, Logotyp Pałacu w Turwi. Treść plakatu: "Nauka na Szlaku. Wielkopolska Kolebką Polskiej Państwowości. Cykl wykładów. Jak powstało Państwo Piastów? 30.07.2025 r., 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie. Wkrótce Społeczeństwo państwa Piastów. Pochodzenie Piastów. Koordynatorzy prof. Hanna Kóčka-Krenz oraz prof. Marek Figlerowicz." Logotyp Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie oraz Gminy Kościan. Napis: "Projekt zrealizowano w ramach programu „Praca organiczna — dziedzictwo Wielkopolan” organizowanego na Szlaku Pracy Organicznej, inicjatywy koordynowanej przez Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego." Na dole logotypy Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze, logotyp Szlaku Pracy Organicznej oraz Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego.