Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk
ul. Z. Noskowskiego 12/14
61-704 Poznań
tel centrala: (+48) 61 852 85 03
fax: (+48) 61 852 05 32
e-mail: ibch@ibch.poznan.pl

Sekretariat Dyrektora, tel: 61 852 89 19

Adres
Współpraca
HR Excellence in Research
Facebook
Twitter

19 października 2020 roku odbyło się XVI Forum Rynku Zdrowia, podczas którego ogłoszono Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2020. Wyróżnienia te przyznawane są każdego roku przez portal Rynek Zdrowia.  Tegoroczna uroczystość, z uwagi na sytuacje epidemiczną, odbyła się online. 

W poprzednich edycjach Laureatów Portretów Polskiej Medycyny, bo tak nazywa się nagroda przyznawana na Forum, znaleźli się wybitni lekarze, menadżerowie ochrony zdrowia oraz inne postacie, których działalność w szczególny sposób przyczyniła się do poprawy funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Kandydatury zgłaszane były przez dziennikarzy i publicystów Rynku Zdrowia, którzy następnie demokratycznie wybrali Laureatów w pięciu kategoriach. 

Za tegoroczne Wydarzenie Rynku Zdrowia uznano stworzenie przez Instytut Chemii Bioorganicznej pierwszego polskiego testu genetycznego do wykrywania koronawirusa. Wydarzenie to uznano za tym bardziej znaczące, że wdrażanie polskiego testu na SARS-CoV-2 stanowi idealny przykład krótkiej drogi od etapu badawczego do komercjalizacji nowego rozwiązania.
 

Test na SARS-CoV-2 autorstwa naukowców ICHB wyróżniony na Forum Rynku Zdrowia

20 października 2020