ICHB PAN członkiem sieci Euraxess – Researchers in Motion

Miło nam poinformować, że wraz z końcem lutego 2024 Komisja Europejska zaakceptowała przystąpienie Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN do sieci Euraxess – Researchers in Motion. ICHB PAN to 9. w Polsce instytucja członkowska w tej międzynarodowej organizacji. Euraxess wspiera mobilność międzynarodową i rozwój kariery naukowej. To również platforma, która ma na celu wzmacnianie współpracy międzynarodowej i wspieranie działań podejmowanych przez instytucje w ramach strategii HR Excellence in Research.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na portalu Euraxess https://euraxess.ec.europa.eu/. Znajdą tam Państwo oferty pracy i staży zagranicznych oraz narzędzia wspierające rozwój kariery zawodowej, poprzez dostęp do różnych form kształcenia. Osoby planujące staż zagraniczny mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy i warunków życia w krajach docelowych.

Dotychczas realizowane działania wspierające pracowników i doktorantów z zagranicy, w związku z ich relokacją i podjęciem pracy w ICHB PAN będą kontynuowane i rozwijane zgodnie z wytycznymi HR Excellence in Research oraz Euraxess.

Przyjeżdżającym do Instytutu zagranicznym naukowcom i doktorantom doradztwa i pomocy udziela Dział Wsparcia Badań, którym kieruje Katarzyna Chojnacka (kontakt: psu@ibch.poznan.pl).

Skip to content