Odkrywaj z nami tajemnice mózgu!

Wraz z poznańskim oddziałem Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutem Genetyki Człowieka PAN serdecznie zapraszamy na 15. Tydzień Mózgu w Poznaniu. W tym roku potrwa od 11 do 15 marca, codziennie od godziny 16:00

Podczas pięciu spotkań dziesięciu naukowców, specjalistów z różnych dziedzin nauki będzie odkrywało przed nami tajemnice działania naszego układu nerwowego. Dowiemy się m.in., dlaczego dopada nas depresja zimowa? Co robić, kiedy myśli biegają bez ładu i nie możemy się skupić? Czy rzeczywiście jak oczy nie widzą to sercu nie żal? Czy depresja boli? Co siedzi w mózgu dyktatora? A także usłyszymy, jak szkodzi naszemu mózgowi miedź i czy można naprawiać mózg za pomocą impulsów elektrycznych. Będzie też można się dowiedzieć, czy pamięć jest ulotna i ile miejsca mamy w mózgu na zapamiętywane myśli.

Wykłady odbędą się w Sali Turkusowej Pałacu Działyńskich – dokładny adres to Stary Rynek 78/79 (II piętro). Wstęp wolny. Transmisja na żywo będzie dostępna na YouTube (https://www.youtube.com/@OPANPoznan), więc tym bardziej zapraszamy do wysłuchania, także tych z Państwa, którzy nie planują akurat wizyty w Poznaniu.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz pod linkiem: https://poznan.pan.pl/tydzienmozgu/

Zachęcamy do wzięcia udziału i wspólnego odkrywania fascynujących tajemnic mózgu!

Skip to content