Pierwsza edycja Drzwi otwartych w ICHB PAN za nami!

To był wyjątkowy dzień w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN! Dziękujemy wszystkim, którzy 24 maja zaszczycili nas swoją obecnością podczas Drzwi Otwartych. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i w przyszłości jeszcze do nas zawitacie.

W dużej sali wykładowej gości przywitała Pani Katarzyna Chojnacka, kierowniczka Działu Wsparcia Badań, później o działalności i ofercie Instytutu opowiadała Pani Dyrektor dr hab. Luiza Handschuh, a następnie Pani dr hab. Mariola Dutkiewicz, zachęcała do skorzystania z oferty Szkoły Doktorskiej Instytutów PAN. Na koniec, doktoranci ICHB PAN przybliżyli dlaczego warto ubiegać się o stypendium doktoranckie w Instytucie.

W kolejnej części wydarzenia, jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami pracy w Instytucie. Kierownicy Zakładów i Pracowni prezentowali oferty różnych form współpracy, w tym w ramach staży oraz dostępnych w projektach pozycji  dla doktorantów i post-doc’ów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zwiedzania laboratoriów. Słodką niespodziankę w postaci własnoręcznie wykonanych lodów z użyciem ciekłego azotu dla wszystkich uczestników wydarzenia zapewnił zespół z Zakładu Biomolekularnego NMR.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenie.

Skip to content