Portal PlatonTV – Premierowe odcinki programów naukowych z udziałem osób związanych z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN

Od 25 kwietnia 2016 r., zapraszamy na premierowe odcinki krótkich programów naukowych na portalu PlatonTV. W odcinkach pojawiają się osoby związane z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zamieszczonych materiałów.

Pierwszy odcinek cyklu popularnonaukowego “W prostych słowach” ma swoją premierę w Międzynarodowym Dniu DNA, 25 kwietnia.

Profesor Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN wyjaśnia więc co to jest polimer, podwójna helisa, kodowanie informacji genetycznej, jednym słowem – DNA.

W pierwszym odcinku cyklu “Platon Cafe” gościem jest prof. Tomasz Twardowski, przewodniczący Komitetu Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk.

Czym są organizmy modyfikowane genetycznie i na czym polega ingerencja w ich geny? Czy organizmy transgeniczne są bezpieczne? Czy żywność transgeniczna może być szkodliwa dla ludzi? Jaki jest aktualny stan prawny żywności modyfikowanej genetycznie w Polsce? Nikt nie ma wątpliwości jak ważne to pytania. Zapraszamy na bardzo interesującą rozmowę z profesorem Tomaszem Twardowskim, przewodniczącym Komitetu Biotechnologii PAN.

W pierwszym odcinku cyklu “Przełomowy moment” głównym bohaterem będzie prof. Roman Słowiński.

Jak mówi bohater programu?…przełomowy jest początek. Był rok 1972 kiedy student III roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej Roman Słowiński pierwszy raz uczestniczył w zajęciach z magistrem Janem Węglarzem. Były fascynujące powie niemal 45 lat później. Były owym przełomowym momentem dla profesora Słowińskiego, dzisiaj prezesa poznańskiego oddziału PAN i laureata Polskiego Nobla.

Skip to content