Dofinansowanie ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki (ECBiG) powstało w 2010 r. jako efekt długotrwałej współpracy ICHB PAN z Politechniką Poznańską. W jego skład wchodzi kilkanaście laboratoriów specjalistycznych zlokalizowanych w ICHB PAN i na PP. Już w 2013 r. EBCiG znalazło się na Polskiej Mapie Drogowej Infrastruktury Badawczej, wśród 53 projektów uznanych za strategiczne dla rozwoju polskiej nauki i gospodarki. Szczególnym sukcesem było pozyskanie finansowania dla projektu Genomiczna Mapa Polski (POIR.04.02.00-30-A004/16 – wkład Funduszy Europejskich w wysokości 68 mln zł) w ramach ECBiG.
Działalność Europejskiego Centrum Bioinformatyki i Genomiki (ECBiG) jest dofinansowana ze środków budżetu państwa z dotacji podmiotowej przyznanej przez Ministra Nauki na finansowanie w latach 2024 - 2026 kosztów związanych z utrzymaniem aparatury naukowo-badawczej/stanowiska badawczego pn.: „ECBiG - Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki". Środki finansowe przyznane przez Ministra: 11 949 240 PLN.
Działalność Europejskiego Centrum Bioinformatyki i Genomiki (ECBiG) jest dofinansowana ze środków budżetu państwa z dotacji podmiotowej przyznanej przez Ministra Edukacji i Nauki na finansowanie w latach 2021 - 2023 kosztów związanych z utrzymaniem aparatury naukowo-badawczej/stanowiska badawczego pn.: „ECBiG - Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki”. ECBiG – Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki (ECBiG) należy do strategicznych infrastruktur badawczych w kraju, co odzwierciedla wpis na Polską Mapę Drogową Infrastruktury Badawczej oraz na Polską Mapę Infrastruktury Badawczej.Od początku swojego istnienia ECBiG pełnił niezwykle ważną funkcję unikatowej w skali kraju infrastruktury wspomagającej badania krajowych i międzynarodowych grup badawczych we wszystkich trzech obszarach swoich kompetencji: genomiki strukturalnej, genomiki funkcjonalnej oraz bioinformatyki. Wyjątkowe cechy ECBiG:
ECBiG nieustannie się rozwija, sukcesywnie poszerzając bazę aparaturową, zatrudniając nowych pracowników, powołując do życia nowe pracownie i angażując się w coraz to nowe projekty. Środki finansowe przyznane przez Ministra: 2 400 000 PLN. Całkowity koszt utrzymania aparatury naukowo-badawczej: 5 193 720 PLN.
Accessibility Tools