KONFERENCJA NAUKOWA “LEKARZ-PACJENT-NAUKOWIEC, WSPÓŁPRACA W CHOROBACH RZADKICH”

Fundacja ICHB PAN we współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym zapraszają do udziału w wirtualnej konferencji “Lekarz-Pacjent-Naukowiec, Współpraca w Chorobach Rzadkich.

  • Kiedy? 28 lutego 2024 r.
  • Gdzie? Wydarzenie online
  • Dla kogo? Dla pacjentów, ich bliskich, lekarzy, naukowców, wszystkich zainteresowanych
  • Jak wziąć udział w konferencji? Zarejestruj się bezpłatnie wypełniając formularz na stronie https://konferencjachorobyrzadkie-poznan.pl/rejestracja/

Konferencja “Lekarz-Pacjent-Naukowiec, Współpraca w Chorobach Rzadkich” odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Chorób Rzadkich, jako wyraz solidarności z osobami zmagającymi się z tymi chorobami. Wydarzenie będzie okazją do dyskusji na temat poszerzenia świadomości społecznej w zakresie chorób rzadkich, możliwości zwiększenia dostępu do skutecznych metod leczenia i diagnostyki, a także podkreślenia znaczenia podstawowych badań przedklinicznych. Choroby rzadkie zostaną pokazane z różnych perspektyw, dla szerokiego audytorium, nie tylko lekarzy, pacjentów i naukowców, ale również wszystkich tych, których ten ważny problem dotyczy. W szczególności poruszane będą zagadnienia wczesnej i skutecznej diagnostyki, a lekarze i naukowcy zaprezentują najnowsze osiągnięcia badań klinicznych i przedklinicznych, obrazujące aktualny stan wiedzy i praktyki w tych nieuleczalnych chorobach.

Skip to content