Sukces Fundacji ICHB PAN

Z dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach Fundacji Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, której prezeską jest Elżbieta Kopińska.

Fundacja ICHB PAN zajmuje się wspieraniem działań naukowych, społecznych i gospodarczych związanych z rozwojem nauki. W ostatnim czasie Fundacja złożyła trzy wnioski do Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu Doskonała Nauka II – wsparcie konferencji naukowych, uzyskując dofinansowanie na wszystkie trzy projekty. Przyznane środki zostaną wykorzystane na organizację konferencji zatytułowanych „Znaczenie komunikacji w budowaniu świadomości społecznej szczepień przeciw COVID i grypie” (64 316,00 zł), „Hipoteza Gai w kontekście lokalnych i globalnych działań na rzecz bioróżnorodności” (105 800,00 zł) oraz „Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Chorób Rzadkich” (52 500,00).

Ponadto Fundacja ICHB PAN uzyskała dofinansowanie w wysokości 50 000 zł z Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych na przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Art&Science Lab Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content