Projekt wdrożenia technologii RNA przez ICHB PAN i Polpharmę w toku!

Pod hasłem „Limitless future of RNA therapeutics” 5 kwietnia w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu odbyło się pierwsze spotkanie merytoryczne w ramach projektu wdrożenia w Polsce technologii RNA realizowanego dzięki grantowi przyznanemu przez Agencję Badań Medycznych dla konsorcjum ICHB PAN oraz Polfy Warszawa, będącej częścią Polpharmy.

Nie brakowało okazji do wymiany wiedzy. Naukowcy z Polpharmy mogli przyjrzeć się najnowszym technologiom w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) i poznać Agamede – zaawansowany system robotyczny, który może być stosowany m.in. do poszukiwania nowych leków czy opracowywania zindywidualizowanych terapii dla pacjentów onkologicznych. Z kolei zespół z ICHB PAN miał okazję posłuchać o innowacyjnych metodach projektowania leków stosowanych w Polpharmie. Celem spotkania było także omówienie dotychczasowych wspólnych działań oraz zaplanowanie kolejnych na najbliższe miesiące.

Nie ulega wątpliwości, że projekt, który przyszło nam realizować stawia przed nami ogromne wyzwania, jednak zapał i entuzjazm całego zespołu badawczego pozwalają z optymizmem patrzeć
w przyszłość.

Skip to content